shamballa1024@email.cz
 
 
 

Najděte své silové zvíře

Již v dávných dobách byli lidé přesvědčeni, že každý člověk má svého ochránce. Představovali si ho ve zvířecí podobě. Můžeme tedy o tomto ochránci mluvit jako o silovém, totemovém či symbolickém zvířeti. Tato silová zvířata se našim předkům zjevovala při meditacích nebo ve snech. Vážili si jich a viděli v nich velkou ochrannou moc, která je opatruje během jejich života.

Dnes můžeme toto totemové zvíře pokládat za jakousi symbolizovanou část našeho podvědomí. Určitě by nebylo na škodu tohoto posla duše opět probudit k životu.

Své silové zvíře asi nejlépe najdete formou meditace. Možná že ale vaše zjištění nebude takové, jaké jste si představovali. Snad místo silných tygrů, krásných hřebců či jiné divé a rychlé zvěře, jenž si asi každý z nás ze začátku představuje, se vám zjeví malá šedivá myška. Jedné krásné blondýnce se například zjevil jako silové zvíře obtloustlý mopslík. I takovému člověk, kterému se velice líbí delfíni a má doma velkou sbírku jejich sošek, se nemusí v jeho podvědomí zjevit právě toto rozkošné zvířátko, ale může to být například i pelikán nebo jiná forma zvířete. Toto zvíře pak můžete navštěvovat ve svých meditacích a radit se s ním, jen je ho třeba přijmout do svého života.

Nejjednodušší nalezení svého vnitřního silového zvířete je nejspíše meditace. Uklidněte své vědomí, klidně a pomalu vdechujte a vydechujte. Všechny myšlenky, které vás mohou při tomto rušit, jednoduše ignorujte a potlačujte.

Teď si představujte, že vcházíte do zoologické zahrady, ve které jsou v klecích a ohradách nejrůznější zvířecí tvorové. Vy ale jdete dál, až dojdete k jednomu pavilonu. Otevřete dveře a uprostřed pavilonu uvidíte židli. Na tu se v klidu posaďte a řekněte toto: "Silové zvíře, jsem tady, chceš-li, můžeš opustit své vězení, jsi volné."

Poté chvilku čekejte. Pokud se vám zvíře neukáže, buďte trpěliví. Berte v potaz, že bylo uvězněno několik let a nezvyklo si býti s vámi. Řekněte mu, že může kdykoliv k vám přijít, že necháváte pro něj dveře otevřené. Pak sledujte své sny, vaše silové zvíře se v něm pravděpodobně ukáže. Jestliže již ho budete znát, dohodněte spolu místo, kde se budete spolu scházet k výměně názorů. Je také možnost své silové zvíře požádat ještě před usnutím, aby se vám ukázalo ve vašem snu.


Zdroj:internet
 
Prohlášení o Cookies