shamballa1024@email.cz
 
 
 

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda je šetrný manuální způsob, jak rychle a jemně korigovat problémy pohybového aparátu - páteře a kloubů. Klouby a obratle jsou uváděny do správné polohy, čímž se zároveň uvolní skřípnuté nervy působící bolesti a energetické blokády postiženého místa. Uvedením kloubů do jejich původní polohy se také dosáhne vyrovnání rozdílné délky končetin a vyrovnání celkové statiky našeho těla.
Aplikace Dornovy metody se provádí za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Pozitivním působením Dornovy terapie dochází následně i k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád. Dornova metoda je považována za terapii celostní, protože respektuje člověka a její účinek se projevuje ve všech úrovních.
Dornova metoda pomáhá především u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, krku, ramene, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, halux valgus,  rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dornovou metodou lze také dosáhnout odstranění příčin nemocí orgánů nebo psychických problémů. Každý obratel páteře má vztah k určitému vnitřnímu orgánu a také má vliv na psychickou stránku člověka. Narovnáním obratle a zprůchodněním energetických drah tak leckdy dojde k vymizení vnitřních, zdánlivě nesouvisejících nemocí (např. bolest hlavy, krátkozrakost, střevní potíže, šumění v uších, závratě, znecitlivění v rukou, žaludeční potíže, apod.)
Dornovou metodou se pacient může zbavit akutních i celoživotních zdravotních útrap, ale jeho spoluúčast je nezbytná, bez ní k úspěchu nedojde. Po terapii je potřeba denně krátce cvičit a udržovat tak klouby v poloze, dostatečně pít a změnit některé chybné životní návyky. Úspěch se obvykle dostaví po 2-3 ošetřeních (za stálé spoluúčasti pacienta i v mezičase), těžké případy vyžadují samozřejmě času více.
Breussova masáž se obvykle používá na závěr Dornovy terapie jako příjemné relaxační zakončení a doladění. Při masáži se používá třezalkový olej, který působí hojivě a regeneračně na svaly, obratle i meziobratlové destičky. Masáž sama uvolní zatuhlé svaly i obratle, přiložením hedvábného papíru a ručníku docílíme dokonalého prohřátí a obrovské úlevy. Tuto masáž lze provádět i samostatně - ideální pro bolavá záda!
 
Prohlášení o Cookies